Chybí vám místa ve školkách?

Pojďme společně založit dětskou skupinu nebo školku i u vás v obci či městě. Je to rychlé a systémové řešení nedostatku míst pro děti předškolního věku. Většinu věcí vyřešíme za vás. A ještě z toho budeme mít radost.

Jak zakládáme školičky s městy a obcemi?

Do 3 dnů
Do 3 týdnů
Do 3 měsíců
DO 3 dnů

Zjistíme situaci

Spojíme se a zjistíme, jak na tom ve svém městě nebo obci jste – kolik míst vám ve školkách chybí, jestli máte vhodné prostory, atp.

Do 3 týdnů

Navrhneme řešení

Podíváme se na prostory a zjistíme, jestli projdou kontrolami od hygieny a hasičů. Navrhneme nutné úpravy a připravíme projekty i rozpočty.

Do 3 měsíců

Otevřeme školičku

Zrealizujeme stavební úpravy a vybavíme školičku nábytkem i hračkami. Vybereme laskavý pečující tým a vyřídíme povolení. Spustíme docházkový systém i web. A dál ručíme za provoz i kvalitu péče.

Podrobněji v brožurce ke stažení

Tři důvody pro spolupráci

Doplníte rychle chybějící kapacitu školek

Postavit školku trvá od rozhodnutí do otevření většinou několik let. S týmem Sto skupin založíme a otevřeme dětskou skupinu za 2-5 měsíců od potvrzení lokace.

Navíc si nekonkurujeme se školkami – naopak. Staráme se o děti od 1 do 6 let. Nejčastěji k nám ale chodí děti od 1 do 4 let a do mateřské školky pak od 3 let dál.

Zatraktivníte město pro rodiny s malými dětmi

První otázka, kterou rodiny s malými dětmi při stěhování řeší, je: Najdeme tam pro naše dítě místo v dobré školce? A nejde jen o dostupnost, jde i o kvalitu.

V síti Sto skupin ručíme za vysokou kvalitu péče. Dáváme si záležet při výběru vhodné lokality i výběru pečujícího personálu, který pravidelně vzděláváme. Naše školička může být důvod, proč rodina ve vaší obci zůstane nebo se tam přistěhuje.

Získáte partnera na roky dopředu

Co se stane až ve vašem městě doběhne demografická křivka do další fáze a porodnost vyskočí o 5 %? Budete potřebovat vytvořit nová místa ve školkách. Jenže postavit školku trvá roky.

Nebo můžete zvednout telefon, zavolat nám, a za pár měsíců mít ve městě novou dětskou skupinu, za jejiž kvalitu ručí tým lidí, který provozuje desítky školičky po celém Česku s průměrným hodnocením od rodičů 9,8 z 10.

Ozvěte se nám

Časté dotazy

Jak by měly vypadat prostory pro školičku?
  • Bytový prostor v přízemí nebo v 1. patře
  • Nebytový prostor v přízemí nebo v 1. patře s dostatečnou světlostí a zázemím (WC, kuchyňka)
  • Min. 36 m2 obytných prostor
  • Blízko parku nebo jiné zeleni
  • Prostor, který mohou děti používat každý den od rána, alespoň 8 hodin
Kolik lidí díky školičce získá práci?

Provoz každé školičky zaměstná minimálně 3–4 lidi.

Kdo ručí za kvalitu péče ve školičkách?

V rámci školiček, které zakládáme, ručí za kvalitu péče i dodržování dalších standardů naše mateřská neziskovka. Provoz našich školiček se navíc řídí Provozním řádem a Etickým kodexem, které jsou veřejně k dispozici na našich stránkách, a jejich dodržování tak může kontrolovat kdokoliv, např. i rodiče dětí, o které se staráme.

Jaké jsou náklady na provoz školičky vs. jesle vs. školka

Náklady na provoz budou podobné, ale náklady na založení školiček jsou nižší. Z části proto, že jsou menší, a z části proto, že školičky můžeme otevírat v bytech a dalších existujících prostorech. Nemusíme nutně stavět nové budovy, stačí levnější rekonstrukce. Největší položkou jsou samozřejmě mzdové náklady a nájemné.

Jaké plánujete náklady pro rodiče na 1 dítě na měsíc (školkovné + strava)?

Nejnižší možné, řádově jednotky tisíc korun. Liší se podle lokace (nájmy v Praze jsou dražší), podle složení dětí ve školičce a dalších věcí. Naším cílem je snížit vstupní bariéru na minimum, aby byly školičky otevřené pro Čechy i uprchlíky.

Jak školičky financujeme?

Zakládání školičky a příprava prostoru

Rekonstrukce prostor hradíme z Národního plánu obnovy, darů od soukromých dárců a ve spolupráci s obcemi.

Provoz hradíme z dotací a minimálního školkovného

Mzdy pečujících osob a provozní náklady financuje cca ze 75 % stát, zbytek pokryje minimální školkovné.

Náš provoz hradíme z darů od partnerů a sbírek

Mezi naše největší partnery patří IKEA, BlindShell a Q Designers, kteří dohromady financují celý náš provoz.

Chcete školičku i u vás ve městě?

Ozvěte se Adéle. Společně projdete vaši individuální situaci i požadavky a domluvíte se, co dál.

Adéla Kaššová
+420 776 514 427
adela.kassova@stoskupin.cz